منبع تغذیه رک مونت مین ول

کاربردهای منبع تغذیه رک‌مونت مین‌ول MEAN WELL

همراه با رشد تکنولوژی، استفاده از سرویس‌های ابری گسترش یافته است. بنابراین به سرور های بیشتری نیاز پیدا میکنیم. همانطور که در شکل 1 مشاهده میکنید، میتوانیم سرورها را  براساس ظاهرشان به سه دسته تقسیم کنیم : سرور پدستال، سرور رک، سرور تیغه ای. مهم ترین جز یک سیستم سرور، منبع تغذیه آن می‌باشد. منبع تغذیه های رک‌مونت مین ول، یک انتخاب ایده‌آل برای بخش تغذیه سرور است.  اندازه سایز بدنه آن مشابه کیس سرور است؛ بنابراین نصب و توسعه این نوع منبع تغذیه خیلی آسان و کاربر پسند است.

انواع سرور های ابری از نظر ظاهر
انواع سرور های ابری از نظر ظاهر

به طور کلی منبع تغذیه های سرور در محیطی استفاده میشوند که در شرایط سخت فیزیکی نیستند؛ اما منبع تغذیه های رک‌مونت مین‌ول برای محیط هایی تحت شرایط صنعتی ساخته شده اند؛ بنابراین مناسب مکانهایی است که نویزهای دمایی زیادی دارند این منبع تغذیه انتخابی ایده‌آل است. این منبع تغذیه قابلیت موازی کردن دارند و میتوان از آنها در تغذیه مرکزی برای سیستم های هوشمند استفاده نمود. سه مورد از کاربرد های استفاده شده از این منبع تغذیه در زیر لیست کرده‌ایم.

کاربری اول :

همانطور که در شکل زیر میبینید، این سیستم، دستگاه کنترل مرکزی سیستم کنترل است. از منبع تغذیه های RCB-1600-12 و RHB-1U  در کنار باتری ها یک منبع تغذیه بدون وقفه یا همان UPS تشکیل داده اند. یعنی به هنگامی که برق AC در دسترس است، منبع تغذیه RCB-1600-12 هم به عنوان منبع تغذیه عمل میکند و هم روند کنترل و شارژ کردن باتری ها را انجام میدهد و در مواقعی که برق AC  به مشکل میخورد و دچار قطعی میشود، انرژی مورد نیاز سیستم دسترسی کنترل از باتری‌ها انجام میشود.

منبع تغذیه سرور رک مونت بدون وقفه
منبع تغذیه سرور رک مونت بدون وقفه
منبع تغذیه بدون وقفه برای سیستم دسترسی کنترل
منبع تغذیه بدون وقفه برای سیستم دسترسی کنترل

کاربری دوم:

مطابق شکل زیر، این منبع تغذیه مرکزی سیستم مانیتورینگ است. منبع تغذیه RCB-1000-12 و RCP-1U انتخاب شده است تا کل سیستم مانیتورینگ را تغذیه کند.

منبع تغذیه سیستم دسترسی کنترل
منبع تغذیه سیستم دسترسی کنترل

کاربری سوم:

همانطور که در شکل زیر میبینید، سیستم تغذیه مرکزی است. CMUC-R-C## در کنار DRP-3200-48CAN یک راه کار مدیریت تغذیه DC پاور تقویت کننده فرکانس رادیویی(RF) ارائه داده است.

منبع تغذیه رک مونت با کنترلر cmu
منبع تغذیه رک مونت با کنترلر cmu

در جدول زیر، یک نگاه کلی به منبع تغذیه‌های رک، کابینت‌ها و کنترل کننده‌ها مین ول به شما میدهد. کاربران میتوانند با توجه به ستون بیشترین تعداد خروجی یکپارچه، میتوانند بهترین ترکیب منبع تغذیه خود با توجه به شرایط سیستم خود را انتخاب کنند.

انواع کنترل کننده منبع تغذیه مین ول
انواع کنترل کننده منبع تغذیه مین ول

علاوه بر این کاربری‌های که در بالا ذکر کردیم، منبع تغذیه های رک معمولا در مراکز تغذیه با توان بالا استفاده میشود، مثل تقویت کنده های توان، ایستگاه‌های شارژی بزرگ، تجهیزات لجسیتک، هیترهای صنعتی، تجهیزات فاضلاب و … .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *