امنیت اطلاعت در پروتکل knx - تصویر شاخص

معرفی و کاربرد امنیت اطلاعات در پروتکل KNX

یکی از داغترین موضوعات در خانه‌های هوشمند، موضوع امنیت است. تقاضای مردم برای خانه‌های هوشمند رو به رشد می‌باشد. برای کنترل این سیستم در  پلنت های مسکونی نیز همانند ساختمان های تجاری از تکنولوژی اتوماسیون استفاده می‌کنیم.

سیستم‌های بدون حفاظت و آسیب پذیر، پتانسیل این را دارند که توسط شخص سومی بدون مجوز دسترسی، مورد حمله قرار بگیرد و به اطلاعات کاربران آسیب برساند و یا حریم خصوصی آن‌ها را نقض بنماید. بنابراین اطلاعات شخصی کاربران و ویژگی‌های آن در معرض خطر جدی می‌باشد.

اخبار گزارش شده همانند این مقاله، این موضوع را میرساند که پدیده‌ای که آن را توضیح دادیم، بسیار رایج شده و به طور باورنکردنی، هکر ها به آسانی میتوانند کنترل اتاق ‌های هتل را در دست بگیرند.

به همین خاطر برای جلوگیری از آسیب رسیدن به خانه هوشمند پروتکل KNX راه‌حلی ارائه داده است. قبل از جلوگیری از هرگونه مسائل هک، با استفاده از محصولات درست و باکیفیت میتوان از آن در سامانه پیشگیری کنیم. برای همین امر، پروتکل KNX Secure توسعه یافته تا از اتفاقات ناخوشایند جلوگیری کند و ویژگی‌های سایبری مفیدی  در ساختمان امنیت اتوماسیون، برای مصرف‌کنندگان به ارمغان بیاورد. مین‌ول چندین محصول KNX با هدف امنیت داده به بازار معرفی کرده است. محصولاتی نظیر، عملگرهای KAA-8R-S و KAA-4R4V-S که برای استفاده در کلیدهای روشنایی، کنترل سیستم تهویه هوا و پرده ها بسیار عملکرد ایده‌آلی دارند. LED درایور PWM-200-KN مین ول را میتوان به باس KNX متصل نمود و با دستوارت KNX به طور مستقیم آن را کنترل کرد. از آنجایی که اطلاعات به روش امن مبادله میشوند، محیط و اطلاعات شخصی از حمله‌های سایبری محافظت میکند.

 

در لینک زیر، یک معرفی مختصر و مفید از راه‌اندازی سری KNX Security با LED درایورKNX  مین‌ول MEAN WELL ارائه داده‌ایم. اگر با محصولات KNX data secure مین‌ول آشنا نیستید یا برایتان سوال هست که ” آیا میشود یک دستگاه Secure را به دستگاه دیگر non-secure به هم وصل نمود؟” حتما به لینک زیر مراجعه نمایید. همچنین در این فیلم به شما آموزش خواهیم داد که چگونه یک محصول Secure را از ظاهرش تشخیص بدهید و به روش ایمن و ساده، دستگاه‌های Secure را به هم متصل و با نرم‌افزار ETS برنامه‌ریزی نمایید.

 

 

در صورتی که هرگونه سوال و یا ابهامی داشتید، ابتدا به بخش سوالات متدوال مراجعه کنید؛ در صورت وجود سوال حتما با ما از طریق آدرس های ارئه شده در صفحه ارتباط با ما تماس گرفته و سوالات خود را بپرسید.

 

منبع » MeanWell.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *