تست تداخل مغناطیسی EMI منبع تغذیه

آزمایش تداخل الکترمغناطیسی (EMI) منبع تغذیه

منبع تغذیه سوئیچینگ یک جزئی از تغذیه هر سیستم است؛ بنابراین سازگاری الکترومغناطیسی (EMC) به صورت مستقل قابل تست و بررسی نیست. برای بررسی EMC منبع تغذیه سوئیچینگ لازم است که آن را به سیستم نهایی و بار متصل کنیم. تنها در این صورت میتوان تست EMC دستگاه را به عنوان جزئی از کل سیستم انجام داد. واضح است که نتیجه این آزمایش وابسته به کاربرد و یا طریقه چینش سایر اجزای سیستم است. براساس توضیحات سند اتحادیه اروپا  “Guide for the EMC Directive 2014/30/EU” ، تنها محصولاتی که به دست مصرف کننده نهایی میرسد مثل منبع تغذیه های خارجی مثل آداپتور باید با استاندارد EMC را کسب نمایند. منبع تغذیه هایی نظیر دسته کف خواب های قاب باز، داخل یک سیستم تخصصی دیگری قرار میگیرند و سپس به کاربر نهایی فروخته میشود؛ بنابراین اساسا این دسته از منبع تغذیه مشمول این استاندارد نمیشوند. با این توضیحات برای اینکه مشتریان نهایی از خرید محصولی مطابق استاندارد EMC باشد، منابع تغذیه سوئیچینگ مین ول مطابق دستورالعمل EMC طراحی و ساخته میشوند.

منابع تغذیه سوئیچنگ مین ول محصولاتی استاندارد قابلیت استفاده برای تمامی کاربردها را دارد و سختگیری های زیادی روی سازگاری الکرومغناطیسی روی دستگاه ها در تمای حالت نصب و استفاده را انجام میدهد.

  1. با توجه به اینکه بیشتر منابع تغذیه سوئیچینگ داخل تابلو برق و یا جعبه های فلزی نصب میشوند، منبع تغذیه روی یک صفحه فلزی نصب قرار میگیرد ( شکل 1)
  2. این تست به نمایندگی سایر کاربرد ها اجرا میشود (مطابق با دستور العمل EMC). ما از بارهای مقاومتی ای که روی صفحه فلزی نصب شده استفاده میکنیم. در شرایط بار کامل و 50 درصد باری که در قسمت مشخصات مین ول ذکر شده تست انجام میشود.
  3. برای کاربردهای خاص مثل لامپ های روشنایی LED یا شارژ باتری، از لامپهای استاندارد یا بار باتری تایید شده استفاده میکنیم.
  4. تست اجرا شده مطابق با کاربرد واقعی محصول انجام میشود که تعریف فاصله بار و منبع تغذیه بر همین اساس میباشد.
تست سازگاری الکترومغناطیسی روی صفحه فلزی

تست سازگاری الکترومغناطیسی روی صفحه فلزی

مثالی از چینش تست آزمایش EMC

مثالی از چینش تست آزمایش EMC

قرار گیری سیستم در آزمایش EMI

قرار گیری سیستم در آزمایش EMI

آزمایشات EMI مذکور در آزمایشگاه شخص ثالث تایید شده با حفظ حاشیه مناسب انجام میشود (فایل های فنی موجود است). 

تاییدیه های CE محصولات نیز بر اساس همین گزارشات اخذ میشود و ما به طور منظم و مداوم منابع تغذیه ها را از نظر انطباق بررسی میکنیم. برای اطلاعات بیشتر در زمینه آزمایشات و تست های EMI محصولات مین ول با ما در تماس باشید.

 

منبع » MEANWELL.COM

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *